Putování za světlem

V neděli 6. listopadu k nám opět zavítal, v rámci spolupráce mezi farnostmi, farní divadelní spolek Archa z Ledče nad Sázavou, tentokráte s divadelním pásmem Cesta za světlem. Krátké představení začalo hned po závěrečném požehnání. Děti a mládež se převlékly do kostýmů, zatímco hudba podbarvovala začátek. Vypravěčka přiblížila, proč právě letos nastudovali a přijeli s tímto pásmem. Rok 2011 byl vyhlášen Rokem křtu a je součástí tříletého přípravného období na velké výročí 1150 let od příchodu Cyrila a Metoděje k nám a tím i začátku křesťanství na našem území. celé pásm bylo určeno právě křtu, divákům byly přiblíženy příběhy ze Starého zákona i z Nového a nakonec i současnost. Účinkující v závěru dostali za své vystoupení sladkou odměnu. Věříme, že budeme moci tento spolek opět uvítat za rok a že nás znovu příjemně překvapí s novým vystoupením. A.H.

Fotografie zde

Článek z Kutnohorského deníku zde