220. let od založení sklárny v Tasicích

Připomínka 220. let od založení sklárny, v rámci dvoudenního programu bylo odpolední, setkání bývalých pracovníků tasické sklárny, které bylo velmi příjemné, což dokládají fotografie od několika autorů, za které jim patří poděkování. Věříme že se opět bývalí zaměstnanci budou moci v jejich známém působišti sejít a zavzpomínat si na svůj úsek života. Na těchto stránkách zveřejňujeme fotky proto, že Tasice patří do naší farnosti, protože v bohdanečském kostele je překrásný křišťálový lustr a další osvětlení z tasické sklárny, které se tam tehdy vyráběly a v roce 1871 je daroval kostelu skelmistr a majitel Rückl, protože tasičtí skláři chodívali k nám chodívali do kostela, protože náš kostelník Josef Holub je profesí sklář - foukač skla, což si také na akci znovu, po 20. letech od odchodu do penze, vyzkoušel, protože pro kostel v době, kdy tam pracoval, vyrobil několik váz, které se stále používají k výzdobě kostela. Poděkování za úspěšnou akci v tasické sklárně patří organizátorům i zúčastněným!