Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žehnání adventních věnců

Dne 27.listopadu na 1.adventní neděli si do kostela můžete přinést své adventní věnce. Pan farář jim během mše požehná.

Tři fialové a jedna růžová

Čtyři svíce, které však mnoho znamenají. Jsou to symboly jednotlivých týdnů a podle liturgie by měly být svíce fialové barvy, tedy kromě jedné, která by měla být růžová. Růžová svíce na adventním věnci představuje třetí adventní neděli, kdy se i kostel zdobí květinami. Je to z důvodu oslav tzv. Gaudete, tedy těšení se z narození Ježíše. V tento den se vedou speciální mše a na adventním věnci se proto symbolicky zapaluje růžová svíčka.

venec.jpg

 

Symbolika adventního věnce

Věnec je všeobecně spájen s něčím mocným, vítězným a oslavným. O Vánocích představuje život, výhru Slunce nad temnem a zrození Ježíška. Čtyři svíčky na věnci nejsou pouze symboly jednotlivých týdnů, ale představují i jisté vlastnosti. První svíce by nám měla přinášet mír, druhá víru, třetí lásku a při zapalování té poslední bychom měli cítit naději na novou lepší budoucnost.  I tato symbolika má co dočinění s křesťanstvím.

 

 

 

Hezké povídání o adventní věnci naleznete také zde

Fotky ze mše naleznete zde