BRIGÁDA V PARKU KOLEM KOSTELA V BOHDANČI

9. 5. 2017

Již od loňského roku pokračujeme, v rámci bohdanečské farnosti, společnými silami, v údržbě, úpravě a v ozeleňování parku kolem kostela v Bohdanči, který byl původně hřbitovem - park je tedy místem pietním a je třeba ho udržovat upravený a klidný. Po konzultacích s několika zahradníky a odborníky na úpravy parků a zahrad, jsme začali postupně, od loňského podzimu, v parku, na určených místech, vysazovat různé okrasné rostliny, některé jsou darované, jako přebytky ze zahrádek, některé byly zakoupené. V současné době, budeme muset zasazené rostliny zamulčovat - v případě zájmu pomoci, se mohou brigádníci hlásit u Anny Holubové, domluví se opět společný termín a postupně rostliny zamulčujeme. Moc díky všem za ochotu, čas, pomoc a spolupráci. Park bude nejen krásným místem uprostřed obce a kolem kostela, ale také nám za čas, až rostliny narostou a zesílí, poskytne případně květiny na výzdobu kostela a vyplní tak prostor po zemřelé paní Miladě Kopecké z Kotoučova, která nás ochotně a dlouhodobě zásobovala květinami pro výzdobu kostela, od jara do podzimu, po několik let - díky jí! Díky také všem, kteří přisli v průběhu třech týdnů, vždy během dvou dnů na brigádu a díky předem také za další případnou pomoc v budoucnu! :-)